Centralizacja

Wprowadzenie od 01 stycznia 2017 roku scentralizowanego systemu rozliczeń w jednostkach samorządu terytorialnego nie jest działaniem wyłącznie technicznym, czy też obliczeniowym, ale również organizacyjnym i systemowym.

Program Faktury i Rachunki wraz z Programem Jednolity Plik Kontrolny tworzy właściwy i funkcjonalny system, który umożliwia dokonanie pełnej centralizacji w jednostkach samorządu terytorialnego wraz z jej jednostkami oraz zakładami budżetowymi dla celów VAT.

 

Program Faktury i Rachunki pozwala na wprowadzenie w gminie/powiecie jednolitego sposobu fakturowania. Wszystkie faktury wystawiane przez jednostki zyskują ten sam wygląd oraz tą samą zawartość merytoryczną zgodną z wymogami przepisów VAT.

Program umożliwia tworzenie zarówno deklaracji VAT 7 cząstkowych dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnych, jak i deklaracji zbiorczej na rzecz jednostki głównej.

Jeśli będą Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy w zakresie pomocy w centralizacji rozliczeń VAT zapraszamy do kontaktu.